Hüsniye Moda Hakkında

İndirimdekiler

Ayın Gelinliği

Hüsniye Moda Hakkında

Gelinlik dikimi ve moda dünyasına 1962 yılında Ankara'da başlayan HÜSNİYE MODA' nın,  kurucusu Hüsne (Hüsniye) DEMİRTAŞ' tır. Daha sonra astsubay emeklisi eşi Yusuf DEMİRTAŞ ve çocuklarının katılımıyla aile şirketine dönüşerek kurumsallaşmıştır. 1945 Kayseri doğumlu Hüsniye Hanım halen bizzat İstanbul’da Hüsniye Moda’nın bütün koleksiyonları ve tasarımları ile aktif bir şekilde ilgilenmektedir. Gelinlik, abiye ,gece kıyafeti ve moda dünyasına katkılarını modelist kızı Selda Hanımla birlikte tecrübelerini bilgilerini İstanbul’da devam ettirmektedir.

Gelinlik de ilk bustier - etek çalışması , balen uygulamaları, gepier (korse) büstierleri , etek şeklinde jupon tarlatan , boncuk işleme teknikleri , gibi bir çok yeniliği ve tekniği uygulayan Hüsniye Hanım yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Kendi yarattığı Türk ismi ve Türk markası Hüsniye Moda ile Avrupa’da da ülkemizi yıllardır gururla temsil etmektedir.

Gelinlik,Abiye,Aksesuar, Damatlık tamamen Hüsniye Moda'nın kendi bünyesinde, kendi tasarımlarıyla İstanbul (Feriköy) daki fabrikasında yapılmaktadır. Üretimden sorumlu ailenin küçük kızı stilist ve tasarımcı Selda DEMİRTAŞ'tır.

Gelinlik ve abiyelerin satışının yapıldığı mağazaları İstanbul Osmanbey'de, Ankara’da Kavaklıdere’de (Tunalı Hilmi Caddesi) ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bayilikleri vardır.

Ankara mağaza sorumlusu ailenin büyük kızı Zehra Demirtaş'tır.

HÜSNİYE MODA Ailesi olarak Türk ismi, Türk markası, Türk tasarım ve imalatı ile kumaşları hayallere hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. 

 

HÜSNİYE MODA AİLESİ  

 

Hüsniye Moda Kurucuları
Hüsniye DEMİRTAŞ ve eşi 
Yusuf DEMİRTAŞ
   
Zehra DEMİRTAŞ;
Hüsniye Moda Ankara Mağaza Yöneticisi
Hüsniye hanımın büyük kızı
   
   

Selda DEMİRTAŞ 

Firma Yöneticisi
Gelinlik Abiye Tasarımcısı Stilist ve Modelist 
Hüsniye hanımın üretimden sorumlu küçük kızı

 


Copyright © 1964-2019 Hüsniye Moda Teks. Ltd. Şti. ·

Copyright © 1964-2019 Hüsniye Moda Teks. Ltd. Şti.